2014 KPSS Başvuruları Hakkında

3

Ekleyen KPSS.TV Kategori Genel | Etiketler: , , , ,

22 Temmuz 2013

2014 KPSS Başvuruları Ne Zaman Yapılacak ?

2014 KPSS başvuruları 6 Mayıs 2014 ile 15 Mayıs 2014 tarihleri arasında oldukça dar bir tarih aralığında gerçekleşecektir.

Özellikle öğretmenlik için KPSS’ye başvurması gereken adayların bu tarih aralığında başvurularını iletmeleri gerekmektedir. Öğretmenlik ve A Grubu için KPSS sınav tarihi ise 6-7 ve 14 Temmuz 2014 tarihlerinde gerçekleşecek.

Bu sene yapılacak olan ve 14 Temmuz’da gerçekleşecek olan Öğretmenlik Alan Bilgisi testi (ÖABT) içinde başvurlar aynı tarihler arasında yapılacaktır.
2014 KPSS Başvuruları Nasıl Yapılacak ?

Ortaöğretim(Lise) ve Önlisans mezunlarına yönelik KPSS , 2014 yılında yapılacaktır.

2014 KPSS Başvuruları Nasıl Yapılacak ?
KPSS Başvurularınızı, KPSS başvuru ücretini bankaya yatırdıktan sonra ya da ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden kredi kartınızla online ödeme yaptıktan sonra ÖSYM aday işlemleri sistemi olan ais.osym.gov.tr üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz. ÖSYM’nin yaptığı sınavlara son 2 yıl içerisinde hiç başvuru yapmamış olanlar yani bilgileri güncelliğini yitirmiş olanlar, KPSS başvurularını başvuru merkezleri aracılığı ile yapacaklardır.

Benzer Haberler

About the author: KPSS.TV

3 Responses to “2014 KPSS Başvuruları Hakkında”

  1. kpss tv ye gold üye olmak istiyorum ama ileri butonu çalışmyor.Ayrıca kart bilgilerini girdikten sonra tamam ya da ileri de çalışmyor.İlgilenirseniz gold üye olup derse başlamam gerek
    Teşekkürler

    • Öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz.
      Gold üyelik henüz aktif değil. Gold Üyelik 19.08.2013 Pazartesi günü KPSS Lisans alanı için aktif olacaktır.

  2. merhaba.şuan arkeoloji 3. sınıfa geçmiş bulunmaktayım kpss ye girip kendimi sınamak istiyorum sınava nezaman başvuru yapabilirim ve hangi alandan giricem şimdiden teşekkürler…

Bu Haber İle İlgili Yorum Yaz

*