KPSS Vatandaşlık Dersi Uzmanı Açıklıyor

0

Ekleyen KPSS.TV Kategori Genel | Etiketler:

15 Mart 2014

KPSS Vatandaşlık Dersinin Uzmanı Erdal KESEKLER, KPSS Adaylarına önemli önemli açıklamalarda bulundu. İşte Vatandaşlık konularının püf noktaları

 KPSS Vatandaşlık Analizi

KPSS Vatandaşlık videolarını sizlerin anlayabileceği dilde, sizleri yormayacak şekilde hazırladık. Vatandaşlıkta, özellikle öğrencileri zorlayan temel hukuk konusunu ayrıntılarıyla anlattık. Bilindiği gibi her yıl bu konudan sürpriz sorular gelmekte ve öğrencileri zorlamaktadır. Bu nedenle videolarda temel hukuk bilgisi konusu üzerinde özellikle durduk ki öğrencilerimiz sürpriz sorularla karşılaşmasın.

Temel hukukta üzerinde durduğumuz konuların başında; Borçlar hukukunun temel kavramları, vergi hukukun temel kavramları ve bilhassa medeni hukukun temel kavramları gelmektedir. Hısımlık, miras gibi konuları anlayabileceğiniz dilde sadeleştirerek anlatmaya çalıştık. Videolarımızı izlediğinizde temel hukuk bilgisinden soruları rahatlıkla çözebileceğinizi göreceksiniz.

1982 Anayasası bölümünden her sene yasama ve yürütmeden mutlaka soru gelmektedir. Bu nedenle her iki konuyu çok iyi bilmek faydalı olacaktır. Yine yargı bölümü de bizlerin üzerinde kafa yoracağı bölüm olmalıdır.

İdare hukuku bölümü mutlaka soru gelen bölümlerden bir diğeridir. İdare hukukunda da arkadaşlarımızın donanımlı olmaları gerekmektedir. Zira yapacağımız her net bizi bu yarışta diğerlerinin önüne koyacaktır. Bu bakımdan yapılacak her netin bizim için ayrı bir önemi olmalıdır. KPSS’ye bu açıdan bakıldığında başarılı olmamak mümkün değildir.

About the author: KPSS.TV

Bu Haber İle İlgili Yorum Yaz

*